Liiapeksi-Aegviidu jooksutreening

 


PĂĽhapäeval käisime kooseisus Kristiina, Priit Joosu, Priit Simson, Hannes ja Kristjan-Erik vormi testimas Kõrvemaal. Aivi autojuhina viis meid Loksa teeotsa juurde ning pidi meid kolme kuni kolme poole tunni pärast Aegviidus ootama. Tema treeningkalenderis oli parasjagu aeg rattasõiduks.  Meie eesmärgiks aga läbida joostes Liiapeksi - Aegviidu 36 kilomeetri pikkune matkarada. Matkaradade teatmik selgitab, et tegemist on 36 km pikkuse vahelduvate pinnavormidega matkarajaga, mille läbimiseks peab varuma 2 päeva. Rada on märgistatud punaste täppidega ning hästi jälgitav.
 
Alustasime kella 9 hommikul Peterburi maantee äärest. Ilm oli meeldivalt jahe ning õnneks päris kuumaks ei läinudki. Algtempo võtsime aeglase, et end  kohe mitte kinni tõmmata. Kõrvemaa ĂĽllatas pärast paari nädalat vihmasadu ootamatult kuiva ilmega. Vaid ĂĽhes kohas õnnestus jalad märjaks saada.
 
Treening sujus vahelduvalt tõusvas tempos, mille jooksul kõigil avanes võimalus jäneseks olla. Lõpetasime 3 tundi hiljem kella 12 ajal sillal Aegviidu sildi juures.

 

 

Tagasi uudiste juurde